Zkk leotar 03.jpg

У заосталој утакмици 12. кола Првенства БиХ у Требињу је ЖКК "Леотар 03" побиједио ОКК "Игман" из Источне Илиџе резултатом 104:60 (28:18, 23:20, 26:15, 27:7).

Ово је седма побједа Требињки, а десети пораз гошћи.

Екипа Игмана ниједном није изједначила на утакмици јер је Леотар од почетка наметнуо своју игру и након десет минута игре било је плус десет 28:18. Другу четвртину домаћа екипа добила је са 23:20 тако да се на полувријеме отишло са 51:38.

Трећу четвртину екипа Милорада Надаждина добила је са 11 кошева разлике (26:15), а посљедњу са плус 20 (27:7) тако да је коначан резултат 104:60.

Најбољи у редовима побједника били су Милаковић и Сувајац које су имале дабл-дабл учинак јер је прва имала 24 коша и 29 скокова, а друга 20 кошева и 10 скокова. Даковићева је убацила 28 кошева док је Џомбета уз 8 кошева имала 16 асистенција.

У редовима гошћи најефикаснија је била Шеховац са 25 кошева.

У наредном колу Требињке гостују у Тузли гдје их дочекује КК "Јединство".

ЖКК "Леотар 03": Џомбета 8, Даковић 28, Достинић 8, Милаковић 24, Сувајац 20, Дабић 8, Чичковић 4, Радуловић, Јанковић 2, Килибарда 2, Ђого, Ратковић. Тренер: Милорад Надаждин.

ОКК "Игман": Поровић 3, Шеховац 25, Мијановић 1, Лаловић 17, Бјелица 6, Цинцар 8, Елез, Зиројевић, Гутовић, Авдић. Тренер: Зоран Шеховац.