
Povodom aktuelnog zagađenja vazduha na području opštine Gacko, načelnik opštine Vukota Govedarica uputio je poziv za održavanje prve sjednice Opštinskog štaba za vanredne situacije.
Sjednica će biti održana u subotu, 20. decembra 2025. godine, u Kabinetu načelnika opštine Gacko, sa početkom u 12 časova.
Na dnevnom redu sjednice biće razmatranje trenutne situacije i usvajanje zaključaka povodom izrazitog zagađenja vazduha, koje je, kako je navedeno, uzrokovano gorenjem deponija na dijelu površinskog kopa rudnika.
Očekuje se da će članovi Štaba analizirati stanje na terenu i predložiti mjere s ciljem zaštite zdravlja stanovništva i smanjenja negativnih posljedica po životnu sredinu.
Šta Vi mislite o ovome?