Blanusa i karan.webp

Siniša Karan, kandidat SNSD-a na prijevremnim izborima za predsjednika Republike Srpske kazao je da glasanjem na izborima građani doprinose legalnom, legitimnom i ustavnom jačanju institucija, ali i cijele Republike Srpske, koja treba da bude mirna i spokojna.

"Na ovaj način obezbjeđujemo bolju budućnost i prosperitet svih koji žive u Republici Srpskoj", rekao je Karan u Banjaluci, nakon što je glasao na biračkom mjestu u banjalučkom naselju Rosulje.

Naveo da su izbori prilika da se vidi volja građana, ali i da se učvrsti mir i stabilnost.

Karan je izrazio zadovoljstvo jer prijevremeni izbor prolaze u demokratskoj i fer atmosferi.

"To pokazuje kapacitet našeg naroda i naših građana da mogu na demokratski, ustavan, legalan i legitiman način da ostvaruju jedno od svojih najvećih prava a to je biračko pravo, te na taj način učvršščuje našu vladavinu prava", rekao je Karan.

Blanuša glasao u Banjaluci: Očekujem fer i tolerantan dan

Branko Blanuša, kandidat SDS-a za predsjednika Republike Srpske kazao je da se se nada da će izbor predsjednika Republia Srpske biti izraz volje većine građana Srpske.

"Predizborna kampanja u Republici Srpskoj protekla je u fer i tolerantnoj atmosferi. Očekujem da će takav biti i izborni dan", rekao je Blanuša nakon što je glasao danas 23. novembra u banjalučkoj Osnovnoj školi "Branko Radičević".

Pozvao građane da izađu na prijevremene predsjedničke izbore i glasaju za kandidata za koga misle da će najbolje zastupati njihove i interese Republike Srpske.