
U 7. kolu Prvenstva BiH u Žepču je KK "Orlovik" bio bolji od KK "Leotar" rezultatom 89:85 (27:16; 25:21, 16:27, 21:21).
Koševima Podojaka i Ahmedovića domaćin je poveo sa 4:0, ali je uzvratio Cvjetinović trojkom. Tu su gosti stali i domaćin koristi priliku tako da je u šestom minutu 17:5. Nakon prvih deset minuta domaćin je imao plus jedanaest 27:16.
Domaćin nastavlja sa dobrom igrom tako da je u 15. minutu 39:25, a samo minut kasnije 46:28, 48:30. Na poluvrijeme se otišlo sa 52:37.
Gosti na početku treće četvrtine sa trojkama Lewisa i Milidragovića smanjuju na 52:43 i najavili su dobar početak drugog poluvremena. Razlika se polako smanjivala pa je u 26. minutu bilo 57:53, a minut kasnije Trebinjci dolaze do prvog vođstva koševima Mijovića 57:58 i 59:60.
Ipak, u posljednjih deset minuta domaćin ulazi sa plus četiri 68:64. Tokom četvrte četvrtine domaćin održava prednost od četiri koša, a minut prije kraja imao je i plus osam 88:80. Gosti su u preostalom periodu napravili mini seriju 1:5 tako da je konačan rezultat 89:85.
U redovima pobjednika najefikasniji su bili Rizvić sa 16 i Knežević sa 15 koševa, a kod gostiju Mijović sa 27 i Milidragović sa 19 koševa.
U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Radnički" iz Goražda.
KK "Orlovik": Edo Preldžić 9, Podojak 14, Delić 6, Emir Preldžić 7, Ahmedović 10, Edin Preldžić, Cvitanović, Rizvić 16, Bajrić, Knežević 15, Spago 12, Maličbegović. Trener: Senad Preldžić.
KK "Leotar": Lewis 18, Gobović 6, Cvjetinović 9, Šakotić, Marković 4, Mijović 27, Vukčević 2, Milidragović 19, Vuković, Vučinić, Daković. Trener: Dragoljub Vidačić.
Šta Vi mislite o ovome?