Akademac kup bih.jpg

U osmini finala Kupa BiH FK „Akademac“ je kao domaćin slavio nad HMNK „Stolac“ 4:1 (3:0). Ovom pobjedom Trebinjci su ušli među osam najboljih klubova u futsalu.

Domaćin je već u četvrtom minutu golom Dejana Janjoša poveo sa 1:0, a samo tri minuta kasnije Alem Kadić je udvostručio vođstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 3:0 jer je u 18. minutu gol dao Ivan Ivanagić.

Gosti su smanjili u 30. minutu preko Nikole Perića. Minut kasnije Ivanagić je šutirao sa desetak metara, a lopta se odbila od prečke. Konačan rezultat 4:1 postavio je Ahmed Kadić u 36. minutu.

Nakon utakmice trener Trebinjaca Predrag Rajić naglasio je da su njegovi momci ispunili cilj, a to je plasman među osam najboljih ekupa u BiH.

„Lijepo smo igrali, a publika je uživala u igri. Najbitnije je da se niko nije povrijedio. Fokus je već na ekipi Sarajeva i daćemo sve od sebe da dođemo do tri boda koja su nam prijeko potrebna. Mi nikad ne kukamo, a nijednu utakmicu nismo igrali sa svim igračima. Ključni igrači su nam bolesni, povrijeđeni, ali mi trpimo, ćutimo i idemo dalje“, rekao je Rajić.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 150 gledalaca. Prvi sudija: Farik Kečo (Sarajevo). Drugi sudija: Ena Dulić (Semizovac). Delegat: Adis Hrstić.

FK „Akademac“: Ćesir, Medan, Marković, Janjoš, P. Šešelj, Antunović, Miladinović, Saul, Čolović, Vedran Milutinović, Alem Kadić, Vedran Milutinović, Ahmed Kadić, Ivanagić. Trener: Predrag Rajić.

HMNK „Stolac“: Jurković, Prkačin, Škrba, Katičić, Robert Stanković, Šutalo, Josip Raguž, Marić, Nikola Raguž, Perić, Čolić. Trener: Andrija Stanković.