rite_ugljevik-min.jpg

Радници РиТЕ Угљевик у штрајку изнијели су Синдикалном одбору и предсједнику Синдиката седам захтјева.

Како су рекли, неће се враћати на посао док се сви захтјеви не испуне.

Први захтјев је да се концесионо поље "Угљевик Исток 2" одмах у цијелости и без накнаде пребаци у власништво РиТЕ Угљевик.

Други захтјев је да се смијени комплетна управа предузећа.

У трећем захтјеву рудари траже да ресорни министар Петар Ђокић поднесе оставку, а позивају и премијера Српске Саву Минића да дође лично у Угљевик и објасни радницима "шта се дешава".

Такође, траже да се нe ангажују трећа лица у РиТЕ Угљевик у било којем облику.

Захтијевају и поштовање Колективног уговора и повећање коефицијента производним радницима.

Посљедњи захтјев радника је да дође до инвестиција у радној јединици "Рудник" по питању механизације и резервних дијелова.

- Док се не испуне ови захтјеви радника обустава рада остаје на снази - наводи се у допису рудара.