Pomracenje mjeseca3.jpg

Brojni građani Trebinja sinoć su imali rijetku priliku da posmatraju potpuno pomračenje Mjeseca kroz teleskop.

Ugodna noć kasnog ljeta pored osvježavajuće Trebišnjice na travnatom dijelu bazena u Bregovima, tokom dvočasovnog posmatranja privukla je stotinak naših sugrađana, većinom djece i omladine, ali i ponekog gosta iz Srbije i naših ljudi iz Amerike.

Mjesec je već bio u fazi potpunog pomračenja kada je izašao iznad brda na istoku. Tamno crvene boje sa još tamnijim detaljima površine (tzv. mjesečeva mora).

Pomracenje mjeseca2.jpg

Mnogi, naročito omladina, fotografisali su za uspomenu pomračenog Zemljinog saputnika, a poneko je to uradio i telefonom preko okulara teleskopa.

Ovdje prikazane fotografije Mjeseca poslali su nam učesnici posmatranja.

Ova rijetka nebeska pojava završila je oko 22.00 časa kada je Mjesec opet zasijao punim sjajem.

Pomracenje mjeseca1.jpg