
Koncertom Bisere Veletanlić u pratnji Vasil Hadžimanov Bend-a u amfiteatru na Crkvini završen je Četvrti "Trebinje džez festival".
Pet koncerata na pet različitih lokacija je i ove godine zadovoljilo ljubiteje džez muzike jer je bilo za svakoga po nešto.
Crkvina je bila mala da primi sve ljubitelje lijepe muzike.
View this post on Instagram
Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić je istakao da mu je čast i zadovoljstvo da u ime Gradske uprave, pokrovitelja festivala i u svoje lično ime, poželi dobrodošlicu na koncert renomiranim umjetnicima.
"To je dama koja predstavlja istinski simbol kvaliteta u džez muzici, istinsku džez divu gospođu Biseru. Tu je i vrhunski pijanista, kompozitor i predstvnik savremene džez scene Vasil Hadžimanov. Njihovo prisustvo na završnoj večeri festivala predstavlja posebnu privilegiju za sva nas i na tome im hvala. Ovaj festival već četvrtu godinu obogaćuje kulturnu ponudu našeg grada i postavlja ga na mapu važnih kulturnih događaja u regionu. Znalci kažu da je džez više od muzike jer se on ne izvodi, on se živi. U vrijeme buke i površnosti džez nas vraća iskonskim vrijednostima. Ruši zidove i gradi mostove između kultura, ljudi i generacija", kazao je Ćurić.

Direktor Kulturnog centra Miljan Vuković je naglasio da je publika na festivalu pokazala svoj odnos prema muzici.
"Na početku ovog festivala dogovorili smo se da ćemo se završne večeri vidjeti na Crkvini i da sumiramo rezultate. Izgleda da ste vi pokazali i iskazali na koji način se odnosite prema muzici i Trebinje džez festivalu. Zbog svega toga vam dugujem veliku zaahvalnost ispred organizatora i svih ljudi koji su učestvovali i trudili se da imate magičnu noć i večeras", rekao je Vuković.
Za koncert jedne od najcjenjenijih pjevačica sa prostora EX-YU postoji samo jedna riječ – odličan. Bisera, koja je prvi put javno pjevala u jednoj od emisija "Mikrofon je Vaš" 1960. godine, dokazala je da bez obzira na godine svojim glasom može da iznese sve.

Aktivni učesnik festivala u Jugoslaviji "Mesam"; "Beogradsko proleće", "Vaš šlager sezone"; "Zagreb Fest", "Split", "Opatija"... na kojima je osvajala prva mjesta za interpretaciju na najljepši mogući način, do srca gledalaca dopirale su riječi i muzika njenih hitova "Ne plači", "Milo moje", "Dođi kad zima odlazi", "Baj, baj, baj", "Zlatni dan".... A Bisera je dočekana i ispraćena sa ovacijama.
Organizator Trebinje džez festivala je Kulurni centar, a pokrovitelj Grad Trebinje.

Šta Vi mislite o ovome?