
Централна изборна комисија БиХ донијела је одлуку о престанку мандата Милорада Додика, предсједника Републике Српске.
Ова одлука ЦИК-а услиједила је након што је Апелационо одјељење Суда БиХ потврдило првостепену пресуду против Додика којом је осуђен на годину дана затвора и шест година забране обављања јавних функција.
На ову одлуку ЦИК-а која је донесена једногласно постоји могућност жалбе Апелационом одјељењу Суда БиХ.
Уколико Апелационо одјељење Суда БиХ потврди одлуку ЦИК-а, према Изборном закону БиХ избори за предсједника Републике Српске требају се одржати у року од 90 дана.
Званичници Републике Српске, у првом реду Додик, рекли су да избора у Републици Српској неће бити.
Уочи саме сједнице ЦИК-а, Додик је на друштвеној мрежи "X" написао: "А шта ако одбијем".
Шта Ви мислите о овоме?