
Политички "лов на вјештице" наставља се у БиХ, истакао је министар спољних послова Мађарске Петер Сијарто, коментаришући другостепену пресуду Суда БиХ предсједнику Републике Српске - Милораду Додику.
"Милорада Додика је демократски изабрао народ као предсједника Републике Српске. Вријеме је да сви схвате да није поента да се прича о изабраним лидерима на западном Балкану, већ да се разговара са њима", написао је Сијарто на "Иксу".
Он је додао да је Милорад Додик пријатељ Мађарске и да Будимпешта стоји уз своје пријатеље.
Апелационо одјељење Суда БиХ потврдило је првостепену пресуду предсједнику Републике Српске Милораду Додику којом је осуђен на годину дана затвора и шест година забране политичког дјеловања, због "непоштовања одлука Кристиана Шмита", преноси "ЕуроНеwс".
Шта Ви мислите о овоме?