
Без обзира на то колико се трудили ширити оптимизам, сви у животу имамо људе који ће увијек пронаћи разлог за бригу, критику или песимизам. У свијету астрологије неки хороскопски знакови чешће од других зраче негативношћу, било да се ради о сумњичавости, сталном жаљењу, песимизму или критиковараллњу свега што није по њиховом.
Иако свако може имати лош дан, ови знакови то често претварају у начин живота.
Јарац
Јарчеви ће вам рећи да нису негативни, већ да су реални. Међутим, та њихова "реалност" често граничи с песимизмом. Увијек очекују најгоре како се не би разочарали, а умјесто да виде прилику, они прво уоче препреке. Њихова амбиција је неупитна, али емоционални тон који их прати често је тмуран и тежак. Јарчеви се тешко опуштају и ријетко допуштају себи уживање без осјећаја кривице или потребе да нешто контролишу. Понекад су толико усмјерени на обавезе, рокове и структуру да забораве колико живот може бити лијеп ако му допустимо мало спонтаности, преноси Индеx.хр.
Дјевица
Дјевице су познате по аналитичком уму и перфекционизму, али та особина често зна склизнути у хронично незадовољство. Ако нешто није савршено, а ријетко када јесте, Дјевице ће то прве примијетити и истаћи. Њихова потреба за редом и прецизношћу претвара их у особе које константно приговарају, што многи у њиховој близини доживљавају као негативност.
Дјевице су и према себи врло критичне, што их често доводи до осјећаја да ништа није довољно добро. Иако је њихова намјера најчешће добра, њихов приступ може дјеловати песимистично, поготово кад умјесто подршке понуде само критику. Тешко им је препустити контролу и уживати у тренутку јер увијек мисле како нешто може и мора бити боље.
Рибе
Иако се Рибе на први поглед чине као сањари, иза њихове маштовите природе често се крије дубока емоционална рањивост и песимизам. Њихов свијет је често испуњен несигурностима, бригама и осјећајем немоћи пред стварношћу. Када ствари крену по злу, Рибе су склоне драматизирању и повлачењу у своје емоционалне дубине.
Оне лако упијају негативну енергију из околине, што их чини посебно осјетљивима на све што није у складу с њиховим идеалима. Када изгубе вјеру у нешто – особу, посао, будућност – тешко се враћају на прави пут. Иако у теорији знају бити инспиративне, у пракси често тону у властита емоционална мора из којих се тешко извлаче.
Шта Ви мислите о овоме?