Vucinic vukanovic.jpg

Nenad Stevandić, predsjedavajući Narodne skupštine Srpske, udaljio je Nebojšu Vukanovića, poslanika liste Za pravdu i red sa skupštinskog zasijedanja.

Stevandić je, osim toga, prvo oduzeo riječ Đorđu Vučiniću, a potom je i njega udaljio sa sjednice.

Oba poslanika udaljena su do završetka tačke dnevnog reda o zakonu o finansiranju političkih stranaka.

Do incidenta je došlo nakon Vukanovićevog govora, u kojem je kritično govorio o govoru koji je održao Milorad Dodik, predsjednik Srpske, jutros u parlamentu. Nakon toga, Stevandić je u nekoliko navrata insinuirao da Vukanović ima psihičkih problema i da treba da se pregleda kod psihijatra, nakon čega su Vukanović i Vučinić sugerisali Stevandiću da treba da izmjeri pritisak.

U nadvikivanju koje je poslije toga uslijedilo, došlo je do incidenta, nakon čega je Stevandić obojici naložio da izađu iz sale.

U toku je pauza, koju je zatražio Klub PDP-a.