Udruženje dijabetičara i ostalih zainteresovanih lica Trebinje je u prisustvu svojih članova, gradonačelnika Mirka Ćurića i pomoćnika direktora trebinjskog Doma zdravlja Radovana Todrovića, obilježilo 15 godina postojanja i rada.
Predsjednik Udruženja Nada Bijedić rekla je da su se okupili i povodom realizacije projekata „Bolje traka, nego štaka“.
„Već 15 godina se okupljamo i družimo, a danas smo, kroz još jedan projekat koji su podržali Gradska uprava i gradonačelnik Mirko Ćurić, organizovali podjelu aparata i trakica za dijabetičare. Dijabetes je u porasatu svuda pa i u našem gradu, samo ove sedmice u trebinjskoj bolnici su zabilježena četiri nova slučaja“, kaže Bijedićeva.
Ona je istakla i da su protekle sedmice potpisali prošireni ugovor o saradnji sa Domom zdravlja i Gradom Trebinjem.
„To je dokaz da nismo obično udruženje, nego ozbiljna organizacija pacijenata, koja ima odličnu saradnju sa Gradskom upravom, gradonačelnikom, Domom zdravlja, Bolnicom, školama te sa Elektroprivredom Republike Srpske, čiji generalni direktor Luka Petrović nam pruža veliku podršku u radu“, ističe Bijedićeva.
Da je saradnja Udruženja i gradskih vlasti na visokom nivou potvrdio je i gradonačelnik Mirko Ćurić, koji je naveo da Grad podržava sve dobre i realne ideje.
„Funkcionišemo na osnovu zahtjeva gradskih udruženja i incijativa građana, pa nam je tako upravo Udruženje dijabetičara dalo ideju da, među prvima u regionu, nabavimo savremene uređaje za mjerenje šećera u krvi djeci, koji mnogo olakšavaju borbu sa šećernom bolesti i mališanima i njihovim roditeljima. Ideju smo prihvatili i podržali, tako da smo mi obezbijedili sredstva, a Udruženje organizovalo nabavku uređaja. Od ove godine Republika je preuzela ovu nabavku za određeni broj pacijenata, a mi ćemo ih i dalje obezbjeđivati za sve koji nisu obuhvaćeni republičkim uslovima“, navodi Ćurić.
On je podsjetio i na ostale aktivnosti kada je u pitanju briga o zdravlju građana.
„Pored Doma zdravlja i Bolnice Trebinju, i Grad brine za zdravlje ljudi, pa smo tako, za one koji ne mogu da se liječe u Trebinju obezbijedili besplatan smještaj u Banjaluci, a za one koji moraju ići i dalje, plaćamo smještaj u Beogradu. Sve je to besplatno i za one koji se liječe i za njihovu pratnju, što možda nije mnogo, ali se ljudi vraćaju zadovoljni jer, pored svega ostalog, bar nisu morali da brinu o toj stavki“, kaže Ćurić.
Pomoćnik direktora Doma zdravlja Trebinje Radovan Todorović je poručio da su za sve oboljele bitni i trebinjsko Udruženje, ali i potpisani protokol.
„Dom zdravlja i Udruženje imaju uspješnu dugogodišnju saradnju, a protokolom smo obuhvatili sve ranije, ali i sve akcije koje će biti organizovane u budućnosti, a koje imaju za cilj smanjenje broja oboljelih“, naveo je Todorović.
Šta Vi mislite o ovome?