„Kosovo, Srbija“: Španci zagrmili sa tribina i „ugasili“ provokacije Albanaca

Fudbaleri Španije i Albanije sastali su se u ponedjeljak veče u Dizeldorfu u meču trećeg kola grupe B na Evorpskom prvenstvu.

Španci su tražili način da ovjere prvo mjesto u grupi sa rezervnim timom, a Albanci čudo za prolaz dalje.

Za to vrijeme, njihovi navijači su na tribinama vodili svoje bitke. Dok su albanski navijači provocirali Srbe, ali i Špance zastavama sa natpisima „Kosovo je Albanija“, španski navijači su odgovorili u jednom trenutku u drugom poluvremenu.

„Kosovo, Srbija“, orilo se sa tribina stadiona u Dizeldorfu, pošto je poznato da Španija ne priznaje nezavisnost Kosova.

Španci su u meču sa Albanijom poveli u 13. minutu golom Ferana Toresa sa 1:0. Do posljednje utakmice su već imali dvije pobjede, nad Hrvatskom 3:0 i Italijom 1:0.