У 25. колу Премијер лиге БиХ у Вогошћи су истоимени рукометни клуб и РК "Леотар" одиграли неријешено 27:27 (13:18). Овим резултатом и поразом РК "Слободе" од РК "Извиђач", Требињци су осигурали четврто мјесто (јер сада бјеже три бода) и нови пласман у Европу.

Домаћин је у петом минуту имао плус два (3:1), да би гости у 17. минуту имали плус два (6:8). Требињци настављају са добром игром и у 22. минуту имају плус четири (8:12). У 25. минуту резултат је био 10:15, али се на одмор отишло са резултатом 13:18.

На почетку другог полувремена у 34. минуту било је 15:20, а у 41. минуту домаћин је смањио на 19:21. Гости имају три гола предности у 51. минуту 21:24, али у 55. минуту је 25:25. Домаћин је 90 секунди до краја повео са 27:26, али одмах узвраћа Милојевић са постигнутим голом и резултат је 27:27.

Вогошћа има 28 секунди до краја утакмице и седмерац, али Зулфићев ударац брани голман Савовић. Гости у преосталом времену нису искористили напад тако да је утакмица завршена неријешеним резултатом 27:27.

Код домаћина најефикаснији су били Бараковић са 7 и Омбаша са 5 голова, а код гостију голмани Савовић и Кнежевић (по ко зна по који пут у овој сезони донијели су бодове својој екипи), а најефикаснији је био Парежанин са 8 и Станковић са 7 голова.

У посљедњем колу у Требиње долази РК "Херцеговина" из Невесиња која се вечерашњим поразом опростила од Премијер лиге.

Спортска дворана Амел Бечковић, 300 гледалаца. Судијски пар: Анте Рашић и Жарко Хрстић. Делегат: Марио Шимић. Искључења: 3x2 (Вогошћа), а 2x2 (Леотар).

РК "Вогошћа": Мутапчић, Кадрић, Ђапо 1, Рујанац, Чордалија, Трапара, Тахировић, Омбаша 5, Семић 2, Фазлић, Мемић 3, Шестан, Бурић 4, Бараковић 7, Зулфић 4, Омановић 1, Тренер: Сенад Скопљак.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић 5, Станковић 7, Ратковић 1, Парежанин 8, Кукић 3, Бердовић, Јовановић 2, Тепић, Павичић 1, Уљаревић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.