Prvak Republike Srpske u konkurenciji mlađih pionirki u košarci je ŽKK "VBS" iz Teslića, dok je ŽKK "Leotar 03" osvojio treće mesto.

U prvom polufinalnom susretu domaćin turnira ŽKK "VBS" je rezultatom 40:30 (12:4, 12:5, 10:9, 6:12) pobijedio ŽKK "Leotar 03". Već na poluvremenu je domaća ekipa vodila 24:9. Treću četvrtinu VBS je dobio sa jednim košem, a posljednju su izgubile sa šest koševa razlike tako da je konačan rezultat 40:30.

Najefikasnija kod pobjednika bila je Viktorija Tomić sa 11 koševa, a u poraženoj ekipi dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Andrea Nosović sa 10 koševa i 12 skokova i Staša Janković sa 16 koševa i 10 skokova.

U borbi za treće mjesto ŽKK "Leotar 03" je pobijedilo ekipu Lidera iz Gradiške rezultatom 43:32 (13:12,7:7,10:05,13:8).

Prvu ćetvrtinu Trebinjke su dobile sa jednim košem razlike, a druga četvrtina završena je neriješeno. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću ekipe Dragana Mrdića 20:19.

Treću i četvrtu četvrtinu Leotar 03 je dobio sa pet koševa razlike tako da je konačan rezultat 43:32.

Najbolje u redovima ekipe sa juga Hercegovine bila je Nosovićeva sa dabl-dabl učinkom od 12 koševa i 15 skokova, a Jankovićeva je postigla 17 koševa.

U finalu turnira ŽKK "VBS" je slavilo nad ekipom ŽKK "Kozara" 35:32 (11:7, 6:9, 9:7, 8:9).

ŽKK "Leotar 03" (ukupan zbir koševa): Dabović 9, Čečur, Nosović 22, Mujičić 2, Gredo, Berdović 6, Glušac 1, Janković 33, Vuković, Debota. Trener: Dragan Mrdić.