Izaberi pismo: ćirilica / latinica

Plivači KVS „Leotar“ ostvarili zapažene rezultate na Zimskom Republičkom prvenstvu

Plivači KVS „Leotar“ ostvarili su zapažene rezultate na Zimskom Republičkom prvenstvu u  plivanju koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.

Na prvenstvu je učestvovalo 249 plivača iz 14 klubova.

Dunja Pješčić osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 m mješovito, srebrenu na 200 m leđno i bronzanu na 100m leđno, Teodora Čolić zlatnu medalju je osvojila u disciplinama 800 m i 1500 m slobodno, srebrene medalje na 400 m slobodno i 1500 m slobodno u apsolutnoj kategoriji, Tea Piljević osvojila je srebrenu medlju u disciplinama 400 m slobodno i 200 m prsno a bronzanu u disciplini 50 m prsno, Aleksej Ratković je osvojio zlatnu medalju u disciplini 400 m slobodno a bronzane medalje  na 800 m slobodno i u štafeti 4×50 m slobodno, Veljko Šinik osvojio je srebrenu medalju u disciplini 400m slobodno a bronzanu medalju u štafeti 4×50 m slobodno, Mihailo Tarana osvojio je bronzanu medalju u štafetnoj disciplini 4×50 m slobodno, Grujo Morić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 m prsno, Dimitrije Setenčić osvojio je bronzanu medalju u štafetnoj disciplini 4×50 m slobodno, Ognjen Ćurić osvojio je srebrenu medalju u disciplini 50m leđno a bronzanu medalju u disciplinama 50 m slobodno, 100m slobodno i 100m leđno.

„Prezadovoljni smo nastupom naših plivača na ovogodišnjem zimskom prvenstvu. Pored isplivanih ličnih rekorda, osvojenih medalja i pehara za treće mjesto u ekipnoj konkurenciji za  mlađe pionire posebno ističemo druženje  na odlišno organizovanom prvenstvu od strane Plivačkog saveza Republike Srpske i PK „Olimp“ Banja Luka“, istakao je Veljko Piljević, trener KVS „Leotar“.