U zaostaloj utakmici 17. kola Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" je ŽKK "Leotar 03" pobijedio "RMU Banovići" rezultatom 69:49 (19:12, 22:14, 13:8, 15:15). Ovom pobjedom Trebinjke su došle do pete pozicije sa 26 bodova koliko ima i KK "Play off".

Trener Trebinjki Milorad Nadaždin tokom cijele utakmice nije mijenjao početnu petorku koja je odigrala odlično i sve igračice su dale svoj maksimum i nakon dužeg vremena pobijedile su ekipu iz Banovića.

Povele su "malene" 9:0 i tek u petom minutu gošće su preko Mujezinovićeve dale prve koševe. Do kraja prve četvrtine obje ekipe su dale po deset koševa tako da je ovaj period završen sa 19:12.

Tokom druge četvrtine održavala se prednost od desetak poena pa je u 15. minutu bilo 28:18, a u 19. minutu prednost se podigla i na 15 koševa tako da se na pauzu otišlo sa rezultatom 41:26.

Trebinjke su u trećem periodu povećavale prednost koja je iznosila plus 20 koševa i sa 54:34 ušlo se u posljednju četvrtinu. Posljednjih deset minuta završeno je neriješenim rezultatom 15:15 tako da je konačan rezultat bio 69:49.

U redovima pobjednika najefikasnija je bila Daković sa 24 koša, Milaković je imala dabl-dabl učinak od 18 koševa i 13 skokova, a Ignjatić je uz 6 koševa imala i 14 skokova. Kod gošći najbolji pojedinac bila je Ajla Ikanović sa dabl-dabl učinkom od 24 koša i 11 skokova.

U narednom kolu Trebinjke gostuju u Banjaluci neporaženoj ekipi ŽKK "Orlovi".

ŽKK "Leotar 03": Daković 23, B. Dostinić, Dabić, Savić 4, Kuzmanović 18, Nadaždin, S. Dostinić, Berdović, Milaković 18, Ignjatić 6, Šapurić, Suvajac.

ŽKK "RMU Banovići": Ikanović 24, Cossa 4, Mujkić 4, Šehović 11, Saletović, Nurkić, Sejdinović, Mujezinović 4, Šipka 2.