Džudisti Leotara juče su nastupili na dva takmičenja, u Bihaću i Igalu i osvojili brojne medalje.

U Bihaću je održano Prvenstvo BiH za seniore i poletarce, na kome su trebinjski džudisti osvojili pet medalja.

Medalje za seniore osvojili su: Vidak Maljević -100kg zlato, Ivan Ćuzulan -81kg bronza.

Medalje za poletarce osvojili su: Balša Vujović -22kg zlato, Vuk Runjevac -30kg bronza, Srđan Rutešić -46kg bronza.

Na 41. Međunarodnom džudo kupu "Mimoza 2024" održanom u Igalu, džudisti „Leotara“ osvojili su 10 medalja, od čega su četiri zlatne, dvije srebrne i četiri bronzane medalje.

Zlatom su se okitili Irina Lučić -36kg, Stefan Bjelogrlić -31kg, Nemanja Petrić -73kg i Ivan Marinović Ot -66kg.

Srebrne medalje pripale su Nikolini Kisić -52kg i Isidori Lučić -48kg, a bronzane Nemanji Sorajiću -30kg, Viktoru Bjelogrliću -34kg, Matiji Sorajiću -42kg i Tomu Krneti -28kg.

U konkurenciji starijih pionira džudo klub „Leotar“ zauzeo je prvo mjesto i osvojio pehar za najbolju ekipu.