Izaberi pismo: ćirilica / latinica

Plivačima PK „Leotar“ 31 medalja na „Challenge Kupu“ u Sarajevu

Članovi Plivačkog kluba „ Leotar “ osvojili su 31. medalju na Međunarodnom plivačkom mitingu „Challenge Kupu“ u Sarajevu, koji je organizovao Plivački klub „Novi Grad“ iz Sarajeva.

Plivački klub „ Leotar “ predstavljali su : Aleksa Bogdanović, Aleksa Obadović, Aleksa Šaraba, Andrej Kisin, Andrej Ćuzulan, Andrej Čučković, Damjan Bokun, David Vučinić, Dimitrije Lozo, Luka Berak, Nikola Bubalo, Nikola Prelević, Petar Milićević, Uroš Hamović, Viktor Vasojević, Đorđe Grubač, Bogdana Bošnjak, Elena Đogo, Lena Radulović, Marija Kurtović, Mila Pudar.

Plivači Leotara osvojili su trideset jednu medalju, od čega je devet zlatnih, dvanaest srebrnih i deset bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Luka Berak u disciplinama 50 metara slobodno,  50 i 100 metara leđno, Nikola Prelević  u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito, Lena Radulović u disciplini 100 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su: Petar Milićević u disciplini 50 metara leđno, Uroš Hamović u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Luka Berak u disciplini 50 metara delfin, Andrej Kisin u disciplini 100 metara delfin, Dimitrije Lozo u disciplini 100 metara delfin, Nikola Prelević u disciplini 100 metara mješovito, Marija Kurtović u disciplinama  50 metara leđno i 50 metara prsno, Lena Radulović u disciplini 50 metara leđno, Bogdana Bošnjak u disciplini 100 metara leđno, Elena Đogo u disciplini 100 metara delfin.

Bronzane medalju osvojili su : Viktor Vasojević u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara prsno, Andrej Čučković u disciplinama 50 metara leđno i 25 metara delfin, Andrej Ćuzulan u disciplini 100 metara leđno, Andrej Kisin u disciplini 50 metara delfin, Uroš Hamović u disciplini 100 metara mješovito, Bogdana Bošnjak u disciplini 50 metara leđno.

Plivački klub „ Leotar“, zauzeo je peto mjesto u ekipnom plasmanu od dvadeset sedam klubova učesnika takmičenja.

Na ovom takmičenju učestvovalo je 27 klubova iz Federacije Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Hrvatske, Ukrajine i Crne Gore, sa 429 takmiča od čega je 230 u muškoj i 199 u ženskoj konkurenciji.