Džudisti Leotara su proteklog vikenda nastupali na Evropskom top turniru “ Borsa Open 2023 “ koji je održan u Mostaru i na Međunarodnim džudo turniru „13. novembar“ koji je održan u Cetinju.

U Mostaru je na nastupilo preko 1.200 takmičara iz 25 zemalja i 115 klubova i to je sigurno jedan od najjačih turnira u ovom dijelu Evrope.

Leotarovi takmičari imali su odličan nastup u Mostaru osvojivši četiri medalje — po jednu zlatnu i srebrnu i dvije bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Jovan Aleksić u konkurenciji kadeta do -81 kilogram, srebrom se okitio Pavle Dabić u kategoriji do -46 kilograma, a bronzanim odličjem okitili su se Viktor Bjelogrlić u kategoriji do -34 kilograma i Kristijan Delić u kategoriji do -60 kilograma.

U Džudo klubu Leotar su izuzetno zadovoljni nastupom svojih takmičara na ovako jakom Evropskom kupu.

U Cetinju je nastupilo 420 takmičara iz 38 klubova, a Leotarovi takmičari osvojili su osam medalja.

Nikola Kokot i Matija Sorajić osvojili su srebrna odličja, a Petar Jeremić, Božidar Kisić, Vuk Runjevac, Karolina Drapić, Jana Delić i Jana Runjevac bronzana.