U 5. kolu Prvenstva BiH u Žepču je domaćin KK "Orlovik" pobijedio KK "Leotar" iz Trebinja 86:76 (28:24, 16:18, 22:12, 20:22). Nakon ovoga kola, Orlovik ima skor od četirir pobjede i jednog poraza, a Trebinjci imaju dvije pobjede i tri poraza.

Nakon dva minuta igre bilo je 5:5, a nakon pet minuta semafor je pokazivao 14:12. U narednih pet minuta postignut je isti broj koševa sa obje strane tako da je prva četvrtina završila sa plus četiri za domaćina 28:24.

Domaćin je u drugih deset minuta polako povećavao razliku tako da je u 13. minutu bio na plus deset (36:26) kao i u 15. minuitu 39:29. Do olaska na poluvrijeme domaćin je dao pet, a gosti 13 tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 44:42.

Na kraju se ispostavilo da je presudila treća četvrtina u kojoj je domaćin povećavao prednost na četnaest, petnaest poena, a u 28. minutu imali su i plus 17 koševa (66:49), a u posljednju četvrtinu ušli su sa rezultatom 66:54.

Trebinjci nisu u posljednjoj četvrtini uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist, a najviše što su uspjeli je da dođu na minus osam koševa u 39. minutu (84:76). Ovu četvrtinu gosti su dobili rezultatom 20:22 tako da je konačan rezultat 86:76.

Najbolji kod pobjednika bili su Mehić sa 28 i Podojak, a kod Leotara Šakotić je uz 16 koševa imao i 8 skokova, a još su dvocifreni bili Đurasović sa 10 i Glogovac sa 12 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa KK "Bosna".

KK "Orlovik": Delić 5, Edo Preldžić, Podojak 27, Mehić 28, Emir Preldžić 11, Hodžić, Cvitanović 2, Hadžiselimović, Rizvić 9, Skopljak 2, Cucović 2, Bajrić. Trener: Senad Preldžić.

KK "Leotar": Đurasović 10, Rikalo 9, Milidragović 4, Glogovac 12, Šakotić 16, Gobović 2, Adžić 6, Marković, Milović 8, Milanović, Bojanić 8. Trener: Marko Ičelić.