Izaberi pismo: ćirilica / latinica

Plivačkom klubu „Leotar“ dva pehara i 26 medalja u Sarajevu

U organizaciji Plivačkog kluba „Bosna“, u Sarajevu je proteklog vikenda održano takmičenje IX Međunarodni plivački miting „Bosna PICCOLO CUP 2023“, plivači „Leotara“ osvojili su 26 medalja, od čega je deset zlatnih, pet srebrnih i 11 bronzanih medalja.

Pehare za najuspješnije plivače u pojedinačnoj kategoriji, osvojili su Aleksa Bogdanović i Marija Kurtović.

Zlatne medalje osvojili su: Luka Berak u disciplini 50 metara leđno, Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara prsno, Nikola Prelević u disciplini 50 metara prsno, Mila Pudar u disciplinama  50 metara slobodno i 50 metara delfin, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno, 50 metara prsno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito.

Srebrom su se okitili Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara slobodno, Luka Berak u disciplini 50 metara slobodno, Lena Radulović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i 100 metara mješovito, a bronzom Viktor Vasojević u disciplinama 25 i 50 metara slobodno i 50 metara delfin, Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara leđno, Nikola Prelević u disciplini 50 metara leđno, Uroš Hamović u disciplini 50 metara prsno, Bojana Popović u disciplini 100 metara mješovito, muška štafeta 4 x 50 metara mješovito u sastavu : Luka Berak, Aleksa Bogdanović, Andrej Kisin, Matija Ateljević.

U ekipnom plasmanu plivači PK „Leotar“ zauzeli su treće mjesto i nagrađeni su robnom nagradom.

Na takmičenju je učestvovalo 27 klubova, sa 427 takmičara od čega je 228 u muškoj i 199 u ženskoj konkurenciji.