U 1. kolu juniorske Premijer futsal lige BiH FK "Akademac" je u Berkovićima pobijedio FK "Željezničar" iz Sarajeva 3:1 (1:0).

Poveli su Trebinjci u 20. minutu, a gol je dao Bojan Medan. Sa minimalnom razlikom otišlo se na odmor.

Publika je do 39. minuta vidjela samo jedan gol, a u tom minutu zatresla se mreža tri puta. Dva puta lopta je završila u golu gostiju, a jedna u golu domaćina.

Autogol je dao Danijel Galić, a treći gol Kristijan Rundić. Počasni gol za goste dao je Aziz Hodžić.

FK "Akademac": Stevanović, Anđelić, Okuka, Medan, Rundić, Antunović, Grk, Popovac, Škrba, Milutinović, Drapić, Butulija, Muratović.

FK "Željezničar": Daniel Galić, Mujanović, Topalović, Hodžić, Pašukan, Gološ, Brkanović, Deni Galić, Poturović, Rizvić, Mujkić.

U-15 i U-17

U Mostaru su odigrana dva kola BiH F lige za U-15 i u-17 na kome je igrao i FK "Akademac" .

U konkurenciji U-15 (2009/2010. godište), Trebinjci su u prvom kolu pobijedili MNK "Hercegovina" iz Širokog Brijega sa 6:2, a rezultatom 2:1 pobijeđena je UŠS "Lider" iz Mostara 2:1.

Akademac je bio bolji i u starijoj generaciji U-17 (2007/2008. godište) od MNK "Hercegovina" sa 5:1, a u drugom kolu pobijeđen je MNK "Brotnjo" iz Čitluka 5:3.