Izaberi pismo: ćirilica / latinica

Plivači PK „Leotar“ osvojili 17 medalja i dva pehara u Sarajevu

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan Međunarodni plivački miting „(re)START 2023“, na kome su plivači Leotara osvojili 17 medalja, od čega je šest zlatnih, šest srebrnih i pet bronzanih medalja.

Zlatne medalje osvojili su Luka Berak u diciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i 100 metara mješovito, Aleksa Bogdanović u discipliamai 50 metara slobodno i 50 metara prsno i Nikola Prelević u disciplini 25 metara prsno.

Srebrom su se okitili Aleksa Bogdanović u disciplini 100 metara mješovito, Luka Berak u disciplini 50 metara delfin, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara prsno, Lena Radulović u disciplini 50 metara leđno i Mila Pudar u disciplini 25 metara delfin, a bronzane medalje osvojili su Viktor Vasojević u disciplini 25 metara delfin, Andrej Kisin u disciplini 50 metara delfin, Lena Radulović u disciplini 50 metara slobodno i Marija Kurtović u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara delfin.

Pehare za najuspješnijeg plivača u pojedinačnoj kategoriji, osvojili su Luka Berak u kategoriji 9 godina i Aleksa Bogdanović u kategoriji 10 godina.

Organizator turnira je Plivački klub „Spid“ i Plivački klub „Sport Tajm“.

Na takmičenju su učestvovala 32 kluba, 521 takmičar od čega je 286 u muškoj i 235 u ženskoj konkurenciji.