U 1. kolu Premijer lige u Donjem Vakufu je KK "Promo" izgubio od KK "Leotar" 86:87 (23:19, 16:24, 15:24, 32:20).

Domaćin je bolje otvorio utakmicu tako da je imao plus sedam u petom minutu 12:5, ali je prvih deset minuta završeno sa 23:19.

Tokom druge četvrtine u 15. minutu je rezultat bio  31:31, ali do odlaska na poluvrijeme gosti su preokrenuli rezultat i nakon 20. minuta je bilo 39:43.

Treća četvrtina je bila inspirativna za goste jer je u 23. minutu bila prednost plus 15 koševa, (47:62), a u posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 54:67.

Domaćin u posljednjih deset minuta daje sve od sebe da preokrene rezultat, ali im nije uspijevalo sve do 37. minuta. U posljednjoj sekundi Punter daje trojku za konačan rezultat 86:87.

Kod domaćina najbolji je bio Dino Alkić sa dabl-dabl učinkom od 23 koša i 10 skokova i Punter sa 17 koševa, a kod pobjednika pet igrača imalo je dvocifren koš učinak i to Milović 18, Rikalo 15, Đurasović i Milidragović sa 12 i Šakotić sa 10 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Široki".

KK "Promo": Garet 9, Punter 17, Alkić 23, Kovačević 6, Kueth 9, Ugarak, Imamović, Vasilevski 4, Petojević 8, Nezirić 5, Mulaomerović 5. Trener: Boban Ninić.

KK "Leotar": Gobović, Adžić 3, Rikalo 15, Šakotić 10, Milovanović 3, Đurasović 12, Marković, Milidragović 12, Glogovac 8, Vučinić, Milović 18, Bojanić 6. Trener: Marko Ičelić.