U 9. kolu Prve lige Republike Srpske u Palama je domaćin FK "Romanija" poražena od "Leotara" 0:1.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0. Tokom drugog poluvremena, gledaoci su mogli da vide jedan gol i to u mreži domaćina, a strijelac je u 72. minutu bio Luka Begić.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata tako da se Leotar vraća kući sa tri boda.

Nakon devetog kola, Trebinjci se nalaze na petom mjestu sa 16 bodova.

Trener Trebinjaca Oleg Ćurić je pohvalio svoje igrače.

"Sve čestitke momcima na svemu što su izdržali danas i svemu šta su iznijeli na svojim leđima i psihički i fizički. Tri boda vrijedna rekao bih kao devet. Ko je danas bio na utakmici zna o čemu pričam. Mislim da su ova tri boda prekretnica u prvenstvu i da ovaj tim ima snagu da nastavi uzlaznom putanjom", rekao je Ćurić.

U narednom kolu u Trebinje dolazi lider na tabeli FK "Rudar" iz Prijedora.

Žuti kartoni: Cicović i Lukić (Romanija), a Cmiljanović, Đuderija, Leko i Babić(Leotar).

FK "Romanija": Lučić, Koroman, Čvoro, Đerić, Pekić, Vuković, Simanić, Lukić, Cicović, Radović, Torbica, Penić.

FK "Leotar": Perišić, Cmiljanović, Babić, Đuderija, Milić, Đajić, Begić, Leko, Šušnjar, Penić, Paranos. Još su igrali: Krneta, Glogovac i Kolak