Vaterpolo klub „Leotar“ učestvovao je na 16. Burgas kupu koji se održao u Bugarskoj.

Juniori Leotara osvojili su peto mjesto za vaterpoliste do 19 godina, gdje su savladali Makedonsku Lokomotivu sa visokih 12:6.

Pobjednik turnira je reprezentacija Moldavije, koja je u finalu pobijedila domaći Černomorec, rezultatom 17:10, za treće mjesto pobjedu je ostvario Gruzijski Batumi nad domaćim Neptunom sa 11:10.

Najefikasniji na turniru iz ekipe „Leotara“ bio je Gojko Janković sa 15 golova.

Trebinjsku ekipu predstavljali su: Nikola Vujović, Andrej Lučić, Luka Šupić, Veselin Lojpur, Luka Ratković (c ), Filip Jokanović, Đorđe Đurić, Srđan Kurtović, Marko Grgurević, Gojko Janković, Andrej Vukalović, Dimitrije Mirdinja.

Trener: Nikola Lješković

„Turnir nam je ujedno poslužio i kao uigravanje za predstojeće Prvenstvo Bosne i Hercegovine, koje od ove sezone startuje u novom, ligaškom sastavu takmičenja“, navode iz Vaterpolo kluba „Leotar“.