U Banjaluci je održan završni turnir Republike Srpske za pionirke na kome je ŽKK "Leotar 03" postao vicešampion nakon što je u finalu izgubio od KK "Ruki" iz Banjaluke 44:41 (14:6, 9:16, 15:10, 6:9).

Trebinjke su u finalu nakon dramatične igre poražene sa tri koša razlike. Prvu četvrtinu Banjalučanke su bile u plusu osam poena, ali su im u drugoj četvrtini djevojke sa juga Hercegovine uzvratile i na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću ekipe Ruki 23:22.

Treću četvrtinu ekipa iz Banjaluke je dobila sa 15:10 i u posljednju četvrtinu ušlo se sa 38:32. Ekipa Milorada Nadaždina odlično se držala u četvrtoj četvrtini i u 36. minutu na semaforu je pisalo 39:39. Ipak, do kraja utakmice Leotar je primio pet, a dao dva koša tako da je pehar osvojio KK "Ruki".

U redovima pobjednika najbolja je bila Bosnić sa dabl-dabl učinkom od 15 koševa i 20 skokova, a kod Leotara 03 Suvajac je dala 15 koševa uz 9 skokova.

U polufinalnoj utakmici ŽKK "Leotar 03" je slavio nad ekipom KK "WBS" iz Teslića 74:29 (28:12, 23:4, 16:9, 7:4). Ovo je bila zaslužena pobjeda ekipe iz Trebinja i bilo je sano pitanje sa koliko će se koševa utakmica završiti.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Bovan sa 24 i Popović sa 14 koševa, a Suvajac je imala dabl-dabl od 13 koševa i 11 skokova kao i Dabić sa 11 koševa i 10 skokova.

Treće mjesto pripalo je ekipi KK "Čelinac" koja je pobijedila KK "WBS" 71:50.

ŽKK "Leotar 03" (ukupan zbir koševa): Bovan 30, Popović 24, Suvajac 28, Šulić, Đogo 7, Mujičić 2, Vučurević 10, Radulović, Dabić 11, Ratković 3, Pobović, Ćorović. Trener: Milorad Nadaždin