Писац Душан Недељковић, чији син иде у Основну школу "Владислав Рибникар" у којој се овог јутра десила стравична пуцњава, рекао је да је јутрос пробуђен с овом грозном вијешћу, као и да је дјечак који је пуцао, колико зна, био малтретиран од стране другара. Недељковић је рекао да је његов син био учионицу или двије поред кабинета у којој је тај дјечак почео да пуца, као и да се, колико зна, "то десило у кабинету историје".
"Било је све шокантно. Ја сам отишао у школу и прошао сам кордон полиције, извео сам сина из школе и довео га кући. Језиве су дезинформације, и сада када читам различите вијести молим медије да престану да говоре и пишу ако немају праве информације" казао је видно потресен Душан Недељковић у "Уранку“ на телевизији "К1".
Његову супругу је позвала једна од мајки других ђака и казала јој шта се догодило у школи.
"Пробудила ме је и успио сам да добијем сина на телефон. Професорка енглеског их је затворила у кабинет. Мој син познаје тог дјечака који је пуцао и који је убио чувара Драгана, омиљеног међу ђацима, и изјављујем саучешће његовој породици. Био је феноменалан. Тај дјечак је премјештен на полугодишту из А у Б смјену, и колико знам био је малтретиран од стране другара. Био је жртва вршњачког насиља и на инсистирање родитеља премјештен је у другу смјену", рекао је Недељковић.
Како каже, био је миран и добар ученик.
"Ја сам очајан. Немојте ме држати за ријеч. Ја вам причам шта сам чуо. Мој син ми је то рекао и знам то из дјечјих прича. Могу само да зањемим. Чим је неко пребачен из смјене у смјену можемо бити сигурни да је неки проблем био у питању. Људи испред школе су били потпуно збуњени", објаснио је Недељковић.
Он каже да се сусрео са сузама мајки, збуњеним очевима и полицајцима.
"Ми мало безобразнији смо прошли кроз кордон и преузели своју дјецу. Постоје два улаза у школу и дјеца су евакуисана на улаз који се налази у дијелу школе који похађају млађи ђаци, ученици од 1. до 4. разреда. Људи су ћутали. Дошли смо до дјеце и одвели их кући, било је напето. Људи су били на ивици, јер су сви ћутали. Инспектори су смиривали ситуацију", рекао је писац Душан Недељковић.
Такође, мајка ученице седмог разреда која похађа исту школу и разред као и ученик који је у ОШ "Владислав Рибникар" на Врачару јутрос пуцао из пиштоља на ученике и чуваре испричала је да је страшно то што се догодило и да јој је друга кћерка која је похађала ту школу рекла да ће памтити чувара школе који је страдао, јер је био анђео од човјека, преноси "Телеграф".
Шта Ви мислите о овоме?