U Novom Gradu je u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske domaći KK "Sloboda" izgubio od ŽKK "Leotar 03" 60:84 (13:25, 11:15, 16:23, 20:21). Trebinjke su nakon sinoćne pobjede u Brčkom otišle u Novi Grad i u roku od 24 časa odigrale još jednu utakmicu i zasluženo su slavili protiv člana Prve lige Republike Srpske u košarci.

Na taj način "malene" su se plasirale u polufinalu Kupa Republike Srpske. Trebinjke su od početka utakmice dale na znanje domaćoj ekipi ko igra u najkvalitetnijem košarkaškom rangu u BiH.

Prvih deset minuta dobile su sa 12 koševa razlike, a drugu četvrtinu sa četiri tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 25:40. Trebinjke su i treći period dobile sa sedam koševa tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 40:63. Četvrtu četvrtinu gošće su dobile minimalnom razlikom 20:21 tako da je konačan rezultat bio 60:84.

Najefikasnije u redovima pobjednika bile su Milaković sa 20 i Dostinić sa 18 koševa.

U polufinalu "malene" će igrati protiv KK "Orlovi".

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 6, Čičković 6, Savić 2, Radović 2, Čolović 9, Dostinić 18, Milaković 20, I. Daković 12, Gutić 2, Radovanović 6, Gačić 1, Đogo. Trener: Milorad Nadaždin.