Dragan Jelačić, student četvrte godine Filološko-umetničkog fakulteta u Kragujevcu, na odsijeku za muziku, u klasi profesora Vojina Vasovića, osvojio je prvo mjesto na 14. Međunarodnom festivalu "Dani harmonike".

U okviru takmičenja održale su se i kvalifikacije za predstojeći Svjetski kup, koji će se održati početkom oktobra u Švajcarskoj. Osvojivši prvo mjesto u studentskoj kategoriji, Dragan je izborio i plasman na Svjetski kup.

Ovo će mu biti drugo učešće na najvećoj svjetskoj smotri akordeonista, gdje je 2019. godine zauzeo šesto mjesto u konkurenciji od preko 50 najboljih akordeonista iz brojnih zemalja svijeta.

Međunarodni festival "Dani harmonike" održan je u Ugljeviku i Bijeljini od 31. marta do 3. aprila ove godine.