zkk leotar 03 igman.JPG

U 16. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Igman" iz Istočne Ilidže 64:55 (18:8, 12:18, 17:10, 17:19). Obje ekipe su dobile po dvije četvrtine, ali Leotar je svoje dobio ubjedljivije tako da je došao do svoje osme pobjede.

Malene su otvorile utakmicu sa trojkom Putice i tokom prvih deset minuta konstantno su vodile i ovaj period završen je rezultatom 18:8. Na početku drugog perioda ekipa Milorada Nadaždina dolazi i do plus 12 koševa razlike - 20:8, ali su gošće smanjile razliku na 22:21. Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 30:26.

Trebinjke u 28. minutu imaju i najveću prednost na utakmici od 46:28, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 47:36. Gošće su posljednjih deset minuta dobile sa dva koša razlike za konačan rezultat od 64:55.

Kod pobjednika najbolja je bila Kristina Pažin koja je odigrala svih 40 minuta i imala je dabl-dabl učinak od 25 koševa i 20 skokova uz indeks korisnosti 40, a Šapurić je dala 16 koševa. Kod gošći M.Šehovac je imala dabl-dabl učinak od 21 koša i 10 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Konjic".

ŽKK "Leotar 03": I. Daković, Pažin 25, Mihmić 10, Šapurić 16, Putica 3. M Daković 4, Glušac, Dostinić 6, Brnjašić, Mrdić, Gutić, Čolović. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Igman": Porović 13, Zirojević 7, M. Šehovac 21, Kovač 12, Andrić, Popović, Bjelica, Krajsumović 2, Tešanović, Avdić. Trener: Zoran Šehovac.