U 12. kolu Prve lige Republike Srpske ŽOK "Leotar" je na domaćem parketu pobijedio OK "Libero" iz Bijeljine 3:1 (16:25,26:24). Ovo je prvo kolo proljećnog dijela prvenstva, a Leotar je došao do četvrte pobjede zaredom i sada ima sedam pobjeda i pet poraza.

Bila je to jedna tvrda utakmica u kojoj su gošće prvi set riješile u svoju korist sa 16:25. Igračice Miša Pešića su u drugom setu zaigrale mnogo bolje i riješile ga u svoju korist 25:20 i izjednačile u setovima na 1:1.

Treći set domaće igračice su održale nivo igre iz drugog seta i riješile ga u svoju korist sa 25:19. U četvrtom setu viđena je prava drama, a on je riješen na razliku 26:24.

Nakon ovoga kola Trebinjke se nalaze na četvrtom mjestu, a u narednom kolu dočekuju OK "Velež" iz Nevesinja.

ŽOK "Leotar": Berak, Đedović, M. Radović, Bakotić, Bulajić, Milović, Kozić, Jeremić, Govedarica, Vulić, Medan, A. Radović. Trener: Mišo Pešić.

OK "Libero": Tojić, Čačanović, Rašković, Bajić, Kićanović, Dragojlović, Milošević, Džunić. Trener: Bojan Kvrgić.