U zaostaloj utakmici 11. kola Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio je KK "Feniks" iz Banjaluke 66:55 (16:20, 18:4, 16:10, 16:21). Ovo je peta pobjeda malenih koje sada imaju isti omjer pobjeda i poraza.

Gošće su odlično ušle u večerašnju utakmicu i za tri minuta imale su skor 0:10 jer tek tada Milaković postiže prve poene za domaću ekipu. Nakon pet minuta bilo je 4:16, ali do kraja prvih deset minuta domaće igračice prave seriju 12:4 tako da je ovaj period završen sa 16:20.

Tokom druge četvrtine viđen je pravi preokret jer igračice Milorada Nadaždina prave seriju 13:0 i dolaze do prednosti od 29:22 i tek u 17. minutu Feniks daje prvi koš u ovoj četvrtini iz slobodnog bacanja. Do kraja domaćin daje pet, a gošće tri tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 34:24.

Malene su u trećoj četvrtini povećale vođstvo tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa najvećom razlikom plus 16 - 50:34. Tada se vidjelo ko je pobjednik i do kraja utakmice Feniks je uspio samo da smanji rezultat na konačnih 66:55.

Kod domaćina dvije igračice su imale dabl-dabl učinak i to Milaković sa 19 koševa i 13 skokova i Pažin sa 16 koševa i 10 skokova dok je u redovima Feniksa najefikasnija bila Mitrović sa 19 koševa.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin rekao je da je ovo bila teška utakmica jer su djevojke bile 15 dana bez treninga, a mjesec dana bez utakmice.

"Puno je zicera promašeno, ali u ovoj situaciji to je normalno. Idemo dalje i nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolje i bolje", rekao je Nadaždin.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 9, Gudelj 14, Savić, I. Daković 2, Pažin 16, Dostinić 6, Gutić, Milaković 19, Mrdić, Radovanović, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Feniks": Demirović 5, Marendić 5, Kojić, Tadić 9, Radulović 4, Gvozden, Marjanović, Kuruzović, Brenjo 1, Mitrović 19. Trener: Darko Kosić.