U zaostaloj utakmici 8. kola Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Brčkom poražen od KK "Lavovi" 59:57 (15:23. 23:10, 6:14, 15:10). Malene su u Brčko krenule oslabljene bez Gudelj, Pažin, Begenišić, I. Daković.

Iako su doputovale gotovo pred samu utakmicu borile su se do samog kraja. Domaćin je samo poveo sa 2:0, a gošće nakon izjednačenja na 2:2 prelaze u vođstvo tako da je u petom minutu rezultat bio 7:17, ali se u drugu četvrtinu ušlo sa 15:23.

Tokom drugog perioda Brčanke smanjuju prednost, a u 15. minutu koševima Lević i prelaze u vođstvo od 29:28. Ovaj period su Lavice obile sa 23:10 tako da se na poluvrijeme odlazi sa 38:30.

Trebinjke se ne predaju i u 25. minutu ponovo prelaze u vođstvo koševima Milaković sa 38:39.

Domaće igračice nisu dale koš punih pet minuta, a gošće su napravile seriju 0:11. Ipak se u četvrtu četvrtinu ulazi sa rezultatom 44:47. Malene vode sve do 70 sekundi do kraja a Babić trojkom dovodi svoju ekipu u prednost 59:57. To je bio i konačan rezultat ove utakmice jer se rezultat do kraja nije mijenjao.

Kod pobjednika najefikasnije su bile Lević i Halilović sa 18 koševa, a kod Trebinjki dvije igračice su imale dabl-dabl učinak i to Dostinić sa 23 koša i 10 skokova kao i Milaković sa 13 koševa i 10 skokova.

Trener Milorad Nadaždin je jedino Radovanovićevu zamijenio sa Savićevom četiri minuta, a ostale igračice koje su postigle koševe igrale su cijelu utakmicu.

"Preponosan sam na svoje igračice koje su sve izdržale. Želim brz oporavak mojim igračicama", ponosno govori Nadaždin.

KK "Lavovi": M. Đokić 6, Halilović 18, Karišik 8, Lević 18, Babić 3, Dosić 2, Šarenac, S. Đokić, Okić, A. Đokić, Lazarević 4, Vukić. Trener: Aleksandar Bliznjaković.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 4, Dostinić 23, Milaković 13, Radovanović 5, Putica 12, Savić, Čolović, Gutić, Nadaždin, Šapurić. Trener: Milorad Nadaždin.