U 7. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Zenici pobijedio KK "Čelik" rezultatom 66:79 (17:24, 18:17, 15:16, 16:22). Na taj način Leotar je u Areni "Husein Smajlović" ostvario četvrtu pobjedu u sezoni.

Poveo je domaćin trojkom Ćerkezovića, ali su domaćinima trojkama uzvratili Ninković i B. Đurasović i vođstvo su gosti imali do pete minute kada je domaćin preokrenuo na 12:11. Do kraja prvih deset minuta gosti prave seriju 5:13, tako da je prva četvrtina završila sa 17:24.

Domaćin se u drugoj četvrtini približio Leotaru par puta na koš razlike (27:28, 29:30, 35:36), ali se na odmor otišlo sa 35:41.

U trećem periodu Trebinjci su imali i deset koševa prednosti u 25. minutu (39:49), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 50:57.

Igrači Marka Ičelića imali su u posljednjoj četvrtini i plus 14 koševa (50:64, 53:67, 58:72), a i 16 (60:76). Krajnji rezultat utakmice bio je 66:79.

Kod domaćina najbolji je bio Božović koji je imao dabl-dabl učinak od 15 koševa i 10 skokova, a kod Leotar pet igrača imalo je dvocifren koš učinak i to Aleksić i B. Đurasović sa 13, Šakotić 12 i Miljenović i N. Đurasović sa 10 koševa.

U narednom kolu u Trebinju gostuje KK "Bosna Royal" iz Sarajeva.

KK "Čelik": Podojak 9, Ćurevac 6, Ćerkezović 9, Buza 11, Božović 15, Bajramović, Merdanović 5, Križanović 5, Simanić 6, Martinović. Trener: Josip Pandža.

KK "Leotar": B. Đurasović 13, Raičević 4, Ninković 6, Šakotić 12, N. Đurasović 10, Miljenović 10, Aleksić 13, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Jeftić 6, Milanović 5. Trener: Marko Ičelić.