U zaostaloj utakmici 2. kola "Liga 6" KK "Leotar" je izgubio u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od KK "Spars" iz Sarajeva 77:80 (23:21, 27:14, 6:27, 21:18). Trebinjci se nisu uspjeli revanširati ekipi iz Sarajeva od koje su izgubili u prvenstvu u obje utakmice.

Leotar je večeras igaro od "sjaja do očaja", dobio tri četvrtine, jednu izgubio, ali tih deset minuta je presudilo za novi poraz Leotara u Ligi 6.

Odlično su počeli domaćini i poveli sa 12:0, a svoj prvi koš gosti su dali preko Zahiragića (trojka) u četvrtom minutu. Do kraja ovog perioda gosti su smanjivali prednost i u drugih deset minuta ušlo se sa 23:21.

Tokom druge četvrtine od 11. minuta i neriješenog rezultata 23:23 domaćin do kraja ove četvrtine pravi seriju 27:12 i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 50:35.

Sve je išlo domaćinu na ruke jer ih je išao šut, vidio se umor kod gostiju jer su juče u Podgorici igrali drugu utakmicu finala dva ABA lige i nije ništa pokazivalo da će doći do preokreta.

On je došao u trećoj čevrtini koju su gosti dobili 6:27. Leotaru ništa nije polazilo za rukom, a prvi koš u ovoj četvrtini dali su tek nakon pet minuta igre tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa vođstvom gostiju od šest koševa razlike 56:62.

Trebinjci su pokušavali u posljednjih deset minuta da preokrenu rezultat i pružila im se prilika jer su trojkom Raičevića na 40 sekundi do kraja došli do 77:80.

Uspjeli su da se odbrane i imali su napad za produžetak, ali trojka Raičevića nije prošla kroz obruč i na taj način gosti dolaze do pobjede.

Najefikasniji pojedinci kod domaćina bili su B. Đurasović sa 19 i Mijović 16, a kod gostiju Buza 21 i Kamenjaš 18 koševa.

Leotar u nedjelju ide u Široki Brijeg gdje ga dočekuje KK "Široki". Prije utakmice bila je i mala svečanost jer je iz ruku Duška Markovića, Stefan Mijović dobio nagradu kao MPV regularnog dijela Prvenstva BiH po izboru portala BH basket.

KK "Leotar": B. Đurasović 19, Raičević 7, Mijović 16, Ninković 11, N. Đurasović 6, Šućov 11, Damjanović, Aleksić 2, Miladinović 2, Marić, Milidragović, Šakotić 3. Trener: Miro Vukoje.

KK "Spars": Zahiragić 7, Hasandić 10, Gegić 5, Kamenjaš 18, Buza 21, Klavžar 2, Ilić 7, Memić 3, Micić, Livadić, Ahmed 7, Gediminas. Trener: Miodrag Kadija.