U 24. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Gornjem Vakufu-Uskoplje od RK "Sloga" 26:21 (15:10). Ovom pobjedom domaćin je došao do 12 trijumfa, a gosti su ostali na 13 pobjeda, jednim neriješenim rezultatom i 10 poraza.

Domaćin je od početka poveo i nakon 5. minuta bilo je 2:1, a u 11. minutu 6:5. Gosti dolaze do izjednačenja 7:7 u 17. minutu, ali u 22. minutu na semaforu piše 11:8.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 15:10.

Tokom drugih 30.minuta domaćin nastavlja da uvećava svoje vođstvo na plus 6 (22:16) u 46. minutu, a u 50. minutu na plus 8 (24:16). Ipak, gosti do kraja utakmice polako smanjuju prednost tako da je nakon 60. minuta utakmice bilo 26:21.

Najefikasniji kod domaćina bio je Leković sa 8, a kod gostiju Milojević i Tomić po 5 golova.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi RK "Borac M:TEL" iz Banja Luke.

Igrano u Gornjem Vakufu-Uskoplje. Sudije: Mirza Teletović i Denan Grbić. Delegat: Saša Sarajlić. Isključenja: RK "Sloga" 18 minuta, a RK "Leotar": 8 minuta.

RK "Sloga": B. Demirović 1, Halebić 3, Hadžić, Destanović, Štrkalj, Demirović 2, Dedić, Leković 8, Kalumov 5, Čaluk, Čaber, A. Demirović, Simić 4, Uljarević 1, Šaravanja 2. Trener: Aleksandar Radosavljević.

RK "Leotar"; Savović, Parežanin 1, Veraja, Orbović, Milojević 5, Omerović, Ratković 4, Grk, Smajilbegović 1, V. Kovač, D. Kovač, Tomić 5, Ivanović 1, Inić 2, Komnenović 2. Trener: Darko Tavrić.