U 25. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Čelik" iz Zenice 93:82 (22:18, 23:24, 26:18, 22:22). Trebinjci su ovom pobjedom nanijeli osmi poraz Zeničanima i sa njima dijele prvo mjesto sa 36 bodova.

Kao što se i očekivalo utakmica je bila neizvjesna. Tokom prvog poluvremena nijedna ekipa nije imala veću prednost od pet koševa tako da je nakon pet minuta igre na semaforu pisalo 12:11, a prva četvrtina je završena vođstvom domaćina od četiri koša prednosti 22:18.

Drugi period gosti su dobili sa minimalnom prednošću 23:24 i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 45:42. U trećoj četvrtini nakon neriješenog rezultata 53:53 u 23. minutu domaćin dolazi 50 sekundi prije kraja četvrtine i do plus 13 (71:58), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 71:60.

Trebinjci su sredinom posljednje četvrtine dva puta imali i najveću prednost na utakmici plus 16 (80:64 i 82:66). Gosti su pokušavali da preokrenu, ali u tome nisu uspjeli tako da je konačan ishod bio 93:82.

Kod Leotara koji je igrao bez pomoći Ninkovića, a sa klupe ga je predvodio Dražen Šegrt svi igrači zaslužuju pohvale jer su dali sve od sebe za ovu značajnu pobjedu, a kod gostiju Božović je imao dabl-dabl učinak od 29 koševa i 12 skokova.

Naredni protivnik Leotara je KK "Sloboda" iz Tuzle koja će gostovati u najjužnijem gradu Republike Srpske narednog vikenda.

KK "Leotar: Damjanović, B. Đurasović 18, Raičević 5, Aleksić 10, Mijović 24, Marić 4, Tupanjanin, Milidragović 1, Ninković, Šakotić 17, Milošević, N. Đurasović 14. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Čelik": Merdanović, Bajramović, Avdibegović 1, Gavrić 5, Podojak 5, Ćurevac 9, Križanović 9, Delalić 22, Varupa, Bećirović 1, Božović 29. Trener: Josip Pandža.