KK "Leotar" je u 19. kolu Prvenstva BiH slavio u Čapljini protiv KK "Čapljina" 82:102 (18:22, 24:22, 15:31, 25:27). Ovo je deseta pobjeda, a peta u gostima tako da Trebinjci ostaju na četvrtom mjestu na tabeli.

Nakon početnog vođstva gostiju, domaćin je preokrenuo rezultat u svoju korist 12:9, ali do kraja prve četvrtine Trebinjci su ponovo poveli i ovaj period riješili u svoju korist od 18:22.

Domaćin je drugih deset minuta dobio sa dva koša razlike 24:22, tako da se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Leotara od dva koša - 42:44.

Treća četvrtina je i presudila na utakmici, a igrači Mira Vukoja su je odigrali maestralno. Ovu četvrtinu dobili su sa 15:31. Posljednju četvrtinu gosti su dobili sa 25:27, tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 82:102.

Narednog vikenda u Trebinju gostuje KK "Kakanj" iz istoimenog grada koji do sada ima četiri pobjede.

KK "Čapljina": Obad 2, Naletilić 13, Milin 13, Sudžum 15, Lužaić 18, Savković 10, Jugo, Jugović, Brajković 9, Ekmečić 2, Radak. Trener: Boris Džidić.

KK "Leotar": B. Đurasović 13, Raičević 4, Mijović 21, Ninković 15, N. Đurasović 6, Damjanović 2, Aleksić 12, Marić 6, Tupanjanin, Milidragović 7, Šakotić 12, Milošević 4. Trener: Miro Vukoje.