U 17. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Vogošći od RK "Vogošća" 26:23 (13:11). Ovo je deseta pobjeda domaćina, a osmi poraz Trebinjaca koji imaju 17 bodova i nalaze se na devetom mjestu.

Domaćin je prvo poluvrijeme dobio sa dva gola razlike 13:11, a nakon 60. minuta na semaforu je pisalo 26:23. Bila je je to jedna izjednačena i tvrda utakmica. Teba istaći da je ekipa Darka Tavrića igrala bez Tomića.

Domaćin je imao šest isključenja po dva minuta, a gosti četiri. Najbolji u redovima pobjednika bili su Isaković sa 6 i Ombaša sa 5 golova, a kod Leotara Komnenović je dao 6, a Ivanović 5 golova.

Narednog vikenda u Trebinje gostuje RK "Gračanica" iz istoimenog grada.

RK "Vogošća": Efendić, Ćordalija, Čabarabdić, Đapo 1, Benić 3, Čelica 3, Jelačić 1, Hrbat 2, Baraković 2, Semić, Džemiđić, Ombaša 5, Semić 2, Isaković 6, N. Kadrić 1, Puriš. Trener: Fetah Kadrić.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 3, Milojević 3, Ninković 2, Omerović, Ratković 2, Grk, Smajilbegović, Ivanović 5, Inić 2, Šešlija, Komnenović. Trener: Darko Tavrić.