U 20. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" poražen je 71:69 (12:14, 18:18, 17:27, 24:10) u Tuzli od domaćeg ŽKK "Jedinstvo Dženeks". Ovo je deveta pobjeda Tuzlanki, a osmi poraz Trebinjki.

Prvu četvrtinu gošće su dobile sa dva koša razlike 12:14. Tokom druge četvrtine domaće igračice su preokrenule rezultat u svoju korist i vodile su sve do samog kraja četvrtine, ali se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gošći od dva koša razlike 30:32.

Trebinjke u trećoj četvrtini igraju dobro i u 25. minutu imaju plus 12 koševa 35:47 i tu razliku su i zadržale sve do kraja ove četvrtine. Sa rezultatom 47:59 ušlo se u posljednjih deset minuta. U njoj domaće igračicve polako smanjuju razliku tako da je u 35. minutu na semaforu pisalo 63:63, a nakon toga Griffin postiže koš za tro poena za 66:63.

Do kraja utakmice vodila se velika bitka za svaki koš, a 80 sekundi do kraja bilo je 70:69. Jedinstvo je do kraja postiglo samo jedan koš, a Leotar nijedan za krajnji rezultat od 71:69.

Kod pobjednika dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Griffin sa 20 koševa i 10 skokova i Bučuk sa 14 koševa i 11 skokova, a kod gošći Milaković je imala dabl-dabl učinak od 22 koša i 10 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Konjic".

ŽKK "Jedinstvo Dženeks": Griffin 20, Feukić 18, Dž. Dedić 2, Razić 15, Bučuk,14, Jurčenko 2, Smajić, Šaćirović, L. Dedić, Kamerić, Brčina, Salihović. Trener: Mirza Oštraković.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 9, Gudelj 7, Dostinić 6, Škrivan, Putica 11, I. Daković, Berdović, M. Daković, Milaković 22, Radovanović 11, Šapurić 3. Trener: Milorad Nadaždin.