Trebinjski plivači osvojili su 24 medalja na međunarodnom memorijalnom plivačkom mitingu „Mladost kup 2021 – Branko Mićin“.

Plivači Kluba vodenih sportova "Leotar"osvojili su tri medalje. Zlatnom medaljom okitila se Helena Lakić u disciplini 100 metara leđno, dok je u pola kraćoj trci osvojila srebrno odličje. Filip Piljević je u disciplini 100 metara prsno osvojio srebrnu medalju.

"Za gotovo sve naše plivače ovo je bilo prvo takmičenje nakog pauze od godinu dana. Prezadovoljni smo ostvarenim rezultatima. Ako epidemiloška situacija bude dozvoljavala u martu nas očekuju republičko i državno prvenstvo gdje očekujemo još bolje rezultate naših plivača", istakao je trener u KVS Leotar Veljko Piljević.

Članovi Plivačkog vaterpolo kluba "Leotar" osvojili su 21 medalju na ovom takmičenju, od kojih sedam zlatnih, pet srebrnih i devet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Gojko Janković u disciplinama 100 metara prsno i 100 metara mješovito, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno i Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara delfin, 50 metara prsno i 50 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su Veljko Jovanović u disciplini 100 metara leđno, Helena Jovanović u disciplini 200 metara slobodno, Sara Ratković u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara delfin i Kristina Turnić u disciplini 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su Miloš Ćeranić u disciplinama 100 metara leđno, 50 metara slobodno i 50 metara prsno, Lara Pujić u disciplini 100 metara slobodno, Kristina Turnić u disciplini 50 metara leđno, Matija Jovanović u disciplini 100 metara prsno, Tatjana Pelkić u disciplini 100 metara prsno i Veljko Jovanović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno.

Na ovom plivačkom mitingu učestvovao je 381 plivač iz plivačkih klubova iz Srbije, Federacije BiH i Republike Srpske.