U prijateljskoj utakmici pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH RK "Leotar" je pobijedio RK"Partizan" iz Tivta 25:24 (14:7). Ovo je druga utakmica ovih ekipa, a u prvoj prije 10 dana u Tivtu slavili su isto Trebinjci sa 23:24.

Nakon izjednačenog početka i rezultata 2:2 domaćin pravi seriju 9:1 i dolazi do vođstva od 11:3. Do kraja poluvremena domaćin postiže tri gola, a gosti četiri i na odmor se odlazi sa rezultatom 14:7.

Tokom drugog poluvremena polako se smanjivala razlika, a svi igrači dobili su minutažu tako je krajnji rezutat bio 25:24.

Prema riječima trenera Darka Tavrića prvih 30 minuta bilo je odlično, a drugi dio malo slabiji.

"U našoj igri moramo popraviti još neke stvari. Dali smo šansu našoj djeci da igraju, a ove prijateljske utakmice i služe da napreduju. Odigrali su dobro i korektno", rekao je Tavrić.

Ova utakmica bila je generalna proba pred Kup BiH sa RK "Krivaja" iz Zavidovića.

RK "Leotar": Stojanović, Omerović, Savović 1, Smajilbegović 6, Tomić 5, Milojević 1, Ratković, Inić, V. Kovač 2, Komnenović 2, Ninković 2, Ivanović 3, Šešlija 1, Parežanin 2, Grk, Veraja, Orbović, D. Kovač. Trener: Darko Tavrić.