Zkk leotar 03 .jpg

U utakmici 13. kola Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Brčanka" iz Brčkog 95:60 (27:14, 18:16, 27:10, 23:20). Ovo je 10 pobjeda ekipe Milorada Nadaždina, a gošće su doživjele 10 poraz.

Od početka utakmice Trebinjke su nametnule visok tempo igre što je i rezultiralo vođstvom od 27:14 nakon prvih deset minuta igre. Drugu četvrtinu domaće su dobile sa dva koša razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa 45:30.

Tokom prvog poluvremena sve domaće igračice dobile su priliku da igraju. U trećoj četvtrtini razlika je rasla tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 72:40. Posljednju četvrtinu domaćin je dobio 23:20, pa je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 95:60.

Kod Leotara 03 su dvije igračice imale dabl-dabl učinak i to Anica Škrivan 15 koševa i 17 skokova, a Jovana Milaković 12 koševa i 15 skokova, a kod gošći Halilović je imala 17 koševa i 10 skokova.

Narednog vikenda Malene gostuju u Banja Luci gdje ih dočekuje KK "Mladi Krajišnik".

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 20, Gudelj 21, Krivokapić 9, I. Daković, Jokanović, Dostinić 6, M. Daković, Milaković 12, Škrivan 15, Radovanović, Šapurić, Putica 12. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Brčanka": Kurtalić 12, Halilović 17, Lević 23, Mihmić 8, Tursunović, Avdić, Redžović, Pomaković, Livadić, Djoja. Trener: Adem Velagić.