U 17. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Donjem Vakufu izgubio od KK "Promo" 81:65 (13:7, 16:17, 30:18, 22:23). Ovo je sedma pobjeda domaćina, a sedmi poraz gostiju.

Domaćin je ušao u utakmicu sa željom da dođe do pobjede i već nakon pet minuta bilo je 11:4, ali do kraja ovog perioda Promo je postigao dva, a gosti tri koša tako da je prvih deset minuta završeno 13:7.

Tokom druge četvrtine domaćin povećava prednost koja u 14. minutu iznosi 24:11. Ipak, Trebinjci do kraja ove četvrtine smanjuju rezultat i na poluvrijeme se otišlo sa 29:24.

Igrači Mira Vukoja u trećoj četvrtini smanjuju prednost u 25. minutu na minus pet 44:39, ali tada domaći trener Ninić traži tajm-aut nakon kojeg njegova ekipa pravi seriju 10:0 i u 27. minutu je 54:39. Do kraja četvrtine domaćin povećava prednost i u posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 59:42.

Promo u četvrtoj četvrtini povećava prednost koja je u 39. minutu iznosi plus 22 koša, ali Trebinjci do kraja utakmice smanjuju razliku za konačan rezultat 81:65.

Na ovaj način ekipa Proma se revanširala Leotaru za poraz u Trebinju od 30 koševa razlike.

Kod pobjednika Mustafica je imao dabl-dabl od 20 koševa i 10 skokova, a kod Leotara B. Đurasović je imao isto dabl-dabl od 12 koševa i 10 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa "Mladost" iz Mrkonjić Grada.

KK "Promo": Wilson 18, Wade 7, Alkić 7, Mustafica 20, Mulaomerović 8, Džihan 13, Čavak, Gudić 5, Kostić 3, Smajić. Trener: Slobodan Ninić.

KK "Leotar": Damjanović, B. Đurasović 12, Aleksić 4, Ninković 6, N. Đurasović 15, Marić, Tupanjanin 3, Milidragović 12, Šakotić 7, Milošević 6, Zubac, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.