U 16. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže rezultatom 100:53 (32:14, 19:17, 19:11, 30:11). Ovo je osma pobjeda Trebinjki dok su gošće ostale na jednoj pobjedi.

Malene su od početka diktirale tempo i samo je bilo pitanje sa koliko koševa razlike će se završiti utakmica.

Prva četvrtina završena je sa plus 18, a druga sa dva koša razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 51:31.

Tokom drugog poluvremena rasla je prednost Leotara 03 tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 100:53 i na taj način igračice Milorada Nadaždina postigle su prvu stotku u ovom prvenstvu u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

Kod pobjednika dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Jovana Milaković sa 17 koševa i 15 skokova i Anica Škrivan sa 17 koševa i 14 skokova, dok je Gudelj postigla 20 koševa, a kod gošći Lalović je bila najbolja sa 20 koševa.

Trebinjke će u narednom kolu dočekati ekipu ŽKK "Play Off Ultra" iz Sarajeva.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 7, Gudelj 20, Krivokapić 6, I. Daković, Jokanović 5, Dostinić 9, M. Daković 5, Milaković 17, Škrivan 17, Radovanović 2, Šapurić, Putica 12. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Igman": Mujović 4, Popović 1, Porović 2, Šehovac 12, Valjevčić 8, Kovač 5, Lalović 21, Bjelica, Žižović, Mijanović 14. Trener: Zoran Šehovac.