U 13. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio "Borac" iz Banja Luke 83:81 (20:27, 28:32, 25:9, 10:13). Ovo je u posljednjih sedam utakmica šesta pobjeda trebinjskih košarkaša.

Gosti su poveli sa 0:3 i u tom ritmu nastavili tokom prvih deset minuta, a u osmom minutu imali su i plus 11 - 15:26. Ipak je ovaj period završio sa 20:27.

Tokom druge četvrtine Borac je nastavio sa dobrom igrom, a u 18. minutu bilo je i 12 koševa razlike 37:49. Na poluvrijeme se otišlo sa 48:59.

Rijetko je ko očekivao preokret u drugom poluvremenu jer su Banjalučani dominirali na parketu. Ali tako nisu smatrali igrači Leotara koji su treću četvrtinu odlično odigrali i polako smanjivali razliku, da bi kod rezultata 56:63 u 24. minutu preokrenuli serijom 10:1 u vođstvo 66:64 atraktivnim zakucavanjem Mijovića.

Ovu četvrtinu Trebinjci su dobili 25:9 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 73:68.

U posljednjoj četvrtini viđena je prava drama, a gosti su i poveli u 35. minutu 75:77, ali je domaćin ponovo preokrenuo vođstvo u svoju korist. Gosti su imali posljednji napad pri rezultatu 83:81 i Tavarius Shine krenuo je prema košu, ali ga je sačekao Božo Đurasović i predivnom blokadom "bananom" spriječio ga da poentira.

Lopta je završila u rukama domaćih igrača i to je bio znak za veselje.

Svi igrači koji su izašli na parket zaslužuju pohvale za borbenost, agresivnost i upornost što ih je i dovelo do ove važne pobjede.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi KK "Sparsi" iz Sarajeva.

KK "Leotar": Damjanović 2, B. Đurasović 11, Raičević 13, Aleksić 6, Mijović 20, Marić 20, Tupanjanin, Milidragović 5, Ninković 6, Šakotić 5, Mičeta, N. Đurasović 15. Trener: Miro Vukoje.

KK "Borac": Radukić 5, Davis Jonathan 8, Tavarius Shine 11, Knežević, Nikolić 6, Marković, Đumić 5, Ljuboja 3, Tanasković 13, Maran, Reljić 6, Janković 24. Trener: Nemanja Tomić.