U 12. kolu Prvenstva BiH "Leotar" je u Tuzli pobijedio domaćina ekipu "Slobode" rezultatom 75:83 (17:18, 14:23, 24:22, 20:20). Ovo je osma pobjeda Trebinjaca i to četvrta u gostima, a u posljednjih šest utakmica čak peta pobjeda.

I ova pobjeda kao i ona prije sedam dana izvojevana je bez N. Đurasovića, Šakotića i Miloševića. Tokom prvih deset minuta ekipe su se izmjenjivale u vođstvu, a najveća razlika bila je plus tri sa obje strane - 3:0 i 9:12, ali ovaj period ipak je pripao gostima sa minimalnom prednošću od 17:18.

Drugu četvrtinu gosti su odigrali maestralno i to naročito od 16. minuta i rezultata 29:29. U naredna četiri minuta serijom 2:12 došli su do plus 10 i na odmor se otišlo sa 31:41.

Treću četvrtinu Leotar je nastavio u dobrom ritmu i u 28. minutu imao je plus 14 poena (49:63) i to je najveća razlika na utakmici. Ipak, do kraja ovog perioda domaćin je smanjio razliku i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 55:63.

U 36. minutu domaćin je stigao na minus tri - 71:74, ali to je sve što su mogli da učine. Igrači trenera Mira Vukoja su borbenom, agresivnom, požrtvovanom i kolektivnom igrom došli do zaslužene pobjede od 75:83.

Kod Trebinjaca svi igrači su postigli koševe. Najefikasniji kod domaćina bio je Durmo koji je imao dabl-dabl učinak od 20 koševa i 12 skokova, a kod pobjednika četiri igrača imala su dvocifren koš učinak i to Mijović 20, Aleksić 19, Raičević 13 i Ninković 10 koševa.

U posljednjem jesenjem kolu u Trebinje dolazi KK "Borac" iz Banja Luke.

KK "Sloboda": Darell Davids 8, Mustapić 12, Munižaba 15, Miličević 15, Durmo 20, Andelija, Jakupović 5, Omerović, Dedajić, Manjgafić, Alikadić, Krajinić. Trener: Damir Mulaomerović.

KK "Leotar": B. Đurasović 4, Raičević 13, Mijović 20, Milidragović 7, Ninković 10, Damjanović 8, Aleksić 19, Marić 2. Trener:Miro Vukoje.